Hakkımıza

1987 yılında büyük şehrin gri boğuculuğundan Muğla Dalyan’ın yeşil ve mavisine gitmeye karar verdiğimizde aklımızda ailemizi doğal koşullarda genişletmek ve çok sevdiğimiz yemek yeme ve yedirme işi vardı. Sonra ailemiz genişledi. Sevgili oğullarımızın oyun oynama alışkanlıklarını da göz önüne alarak doğru ve doğal oyuncaklar ile oynamalarını istedik.

 

about1

 

Çocuklarımıza verdiğimiz oyuncakların öğrenmeyi çok da istemeyeceğimiz şekillerde ve öğrenmenin ne yazık ki ağır bir yük haline geldiği malzemelerle yapıldığını öğrendik. Sonra bu oyuncakları üretme fikrimiz aklımızı ele geçirdi ve motivasyonumuz arttı. Ahşap oyuncaklarımızda EN-71 standartlarında ağır metal içermeyen ve bakteri oluşumuna izin vermeyen boyalar kullanarak özellikle, küçük yaramazların her türlü darbesine dayanabilecek kuvvetteki ulu gürgen ağaçlarını kullandık. Yani, kendi çocuğumuzun oynamasına gönül rahatlığı ile izin verdiğimiz oyuncakların daha geniş kitlelerle buluşabilmesi için daha çok üretmeye başladık.

 

about2

 

Ahşap oyuncak ve dekoratif ürünlerimizin hiçbiri CNC ve benzeri bıçkı(n) ekipmanlar kullanılmadan elde kesiliyor, el ile zımpara yapılıp boyanıyor. Oyuncaklarda gürgen kullanılırken, dekoratif ürünlerde kavak ve çam ağaçları tercih ediyoruz.

Neyse bizim çocuklar doğada doğal yollarla büyüdüler, şimdi hiç de doğal olmayan sınavlara hazırlanıyorlar bunun için burnumuz sızlaya sızlaya Kasım 2014 de Ankara’ya taşındık ama şehirli çocuklarda doğal oyuncaklarla oynasınlar diye bir atölye açtık hem de ilk günkü motivasyonumuzla.

 

about3